Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Wierzbiczany

W projekcie trasa modyfikacji kończy się na ulicy Przenicznej.... Czy naprawdę nie mozna się porozumieć i zbudować profesjonalną ścieżkę dalej ? To jedna z dwóch najważniejszych arterii w mieście , jeżeli chodzi o wycieczki rekreacyjne. Latem setki rowerzystów przemierza ten szlak a droga wąska , niebezpieczna , mało kto tu jedzie powoli ... Ścieżka powinna prowadzić przez Jankówko potem Wałnicę i do miasta ... Można dalej, do Lubochni. To byłaby prawdziwa trasa dookoła  Gniezna...

Informujemy, że firmie projektowej zostanie przekazana uwaga. Jednak zakres wykonania drogi rowerowej sięga tylko do granicy miasta.

Gmina musiałaby się włączyć. Kolejne zagadnienie do rozmów.

Lepiej te ścieżki zrobić duzo później za dwa lata czy trzy, ale rozmawiać z wszystkimi dookoła.

Informujemy, że w Zespole Doradczym przy Prezydencie jest przedstawiciel Gminy Gniezno. Jesteśmy otwarci na współprace, dlatego wystosujemy  pismo do Gminy Gniezno w sprawie rozbudowy drogi rowerowej w kierunku Wierzbiczan.

Powiedzcie przedstawicielowi gminy, że pozwolenia na nowe domy i osiedla będą wydawne tylko pod warunkiem dostosowania infrastruktury drogowej. Szosy o stosownej szerokości ze spowolnieniami uniemozkiwiającymi rozwijanie wiecej niz 50 km/h oraz oświetlonymi i oznaczonymi ścieżkami dla pieszych i rowerzystów.... Teraz mamy tu Azje i dziki kraj...

Uwaga nie dotyczy koncepcji tras rowerowych na terenie miasta Gniezna, w związku z powyższym prosimy o zgłoszenie się z problemem bezpośrednio do Gminy Gniezno.